مرکز آموزش خلبانی آرتاکیش

آرتاکیش اولین و بزرگترین مرکز آموزش خلبانی کشور با 22 سال سابقه

تاریخچه آرتاکیش

با توجه به اهمیت رشته خلبانی در خدمت به جامعه و نقش آن در خودکفایی کشور مرکز آموزش خلبانی آرتاکیش در سال 1381 با مجوز سازمان هواپیمایی کشوری جهت آموزش علوم پرواز با امکانات مناسب شروع به کار کرده است.

این مرکز مفتخر است سالیانه خلبان های حرفه ای با دانش بالا معرفی کند و به یاری خداوند متعال موفق به آموزش و فارغ التحصیلی 2500 دانشجوی خلبانی از جمله خلبانان نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران و هواپیمایی جمهوری اسلامی و … در مقاطع مختلف گردیده است.

مرکز آموزش خلبانی آرتاکیش شرایط مناسبی را جهت آموزش تئوری و عملی تمامی علاقمندان رشته خلبانی را فراهم کرده است  تا با داشتن حداقل مدرک تحصیلی دیپلم بتوانند وارد دوره خلبانی شوند و در پایان دوره یک خلبان رسمی در دنیای هوانوردی باشند.

مرکز آموزش خلبانی آرتاکیش شامل 13 فروند هواپیمای آموزشی به شرح ذیل می باشد :

  • یک فروند هواپیمای دو موتوره کمپانی تکنام (اولین هواپیمای مدل سال 2017 در ایران) (P2006T MEP) (آرتا کیش تنها دارنده هواپیمای ذکر شده در کشور می باشد)
  • یک فروند هواپیمای سسنا با مجوز لازم جهت انجام پروازهای آموزشی کلیه مقاطع
  • دو فروند هواپیمای تکنام تک موتوره (SEP) مدل P92-JS
  • چهار فروند هواپیمای پایپر آموزشی مدل PA-28-161 مجهز به سیستم های کمک ناوبری Semi-Glass
  • پنج فروند هواپیمای پایپر آموزشی (Analog)

و همچنین این مرکز دارای یک دستگاه سیمولاتور مورد تایید سازمان هواپیمایی کشوری می باشد.

واحد عملیات پرواز این مرکز یکی از مجهزترین و کارآمدترین مراکز آموزش خلبانی در ایران می باشد که با تجربه ای بالغ بر 22 سال در فرودگاه بین المللی پیام مشغول به فعالیت بوده که سالانه به صورت میانگین بالغ بر 15000 ساعت پرواز ایمن تحت نظر مجرب ترین اساتید خلبانی انجام می دهد. این مرکز مبتنی بر قوانین سازمان سازمان هواپیمایی کشوری (Part Aircrew) از بروزترین و مجهزترین امکانات و فضاهای آموزشی جهت ارائه خدمات بهره می برد.

گالری تصاویر آرتاکیش

به بالای صفحه بردن